Lista aktualności
Konkurs "Mój Las" rozstrzygnięty!
Konkurs "Mój Las" rozstrzygnięty!
WYNIKI KONKURSU „MÓJ LAS"
Konkurs „Mój Las" w 2016 roku organizowany był przez Nadleśnictwo Smolarz we współpracy z Zespołem Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku, Szkołą Podstawową nr 1 im. Janusza Korczaka w Drezdenku oraz Urzędem Miejskim w Drezdenku i skierowany był do szkół utrzymujących stałą współpracę z Nadleśnictwem Smolarz.
Tematyka miała na celu poszerzyć wiedzę przyrodniczą oraz zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w ochronie przyrody i ekosystemów leśnych. W tym roku uczniowie mogli wykazać się swoim talentem i pomysłowością nie tylko w części plastycznej, ale również w fotografii, prezentacji multimedialnej oraz części poetyckiej.
Prace konkursowe wpłynęły z następujących szkół i przedszkoli: Szkoła Podstawowa w Bielicach, Szkoła Podstawowa w Drawinach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Drezdenku oraz Przedszkole Publiczne w Drezdenku. Łącznie wpłynęły 393 prace plastyczne. Dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych wykazały się dużym zaangażowaniem, natomiast z kategorii 4A i 4B – Młodzież Gimnazjalna nie wpłynęła żadna praca, pomimo ciekawych form i tematów.
Jury konkursowe nagrodziło 42 prace. Ze względu na brak prac z kategorii 3B, 4A i 4B wyróżniono więcej osób w pozostałych kategoriach. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymają okolicznościowe dyplomy.
Komisja konkursowa obradująca w dniu 21.09.2016 r. w składzie:
- p. Sławomir Kaźmierczak - przewodniczący,
- p. Alicja Graś - członek,
- p. Magdalena Weissberg – Wojas - członek,
- p. Katarzyna Rakoczy - członek,
przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:
Lista laureatów konkursu „Mój Las" w 2016 roku.
Kategoria 1. - PRZEDSZKOLA – PRACA PLASTYCZNA
Temat: „Las moich marzeń"
I miejsce
Zosia Barankiewicz, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. E. Miliszewska
II miejsce
Amelka Kitel, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. B. Woronin
III miejsce
Borys Bojko, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. A. Mądrawska
Wyróżnienia:
Adam Czekajło, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. M. Różańska
Aleksander Wróblewski, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. K. Sobczyńska
Anastazja Dominiak, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. M. Różańska
Antonina Neumann, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. A. Mądrawska
Joanna Jakowczuk, Publiczne Przedszkole w Drezdenku , op. E. Miliszewska
Karolina Maćków, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. E. Miliszewska
Lilia Tomczyk, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. K. Sobczyńska
Martyna Augustyniak, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. B. Woronin
Nadia Trzmielewska, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. M. Różańska
Oliwia Sinicka, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. M. Różańska
Wojciech Mularczyk, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. E. Miliszewska
Zuzanna Lisiecka, Publiczne Przedszkole w Drezdenku, op. B. Woronin
Kategoria 2. – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I-III – PRACA PLASTYCZNA
Temat: „Ogień wrogiem lasu"
I miejsce
Kamil Kasper, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Weissberg – Wojas
II miejsce
Maja Stelmaszczyk, SP w Drawinach, op. E. Bronisz
III miejsce
Dominik Góra, SP nr 3 w Drezdenku, op. B. Perzanowska
Wyróżnienia:
Bianka Lepiato, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Weissberg – Wojas
Hanna Gulajew, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Sadowska
Kacper Koza, SP nr 3 w Drezdenku, op. D. Majzlik
Kacper Sobczyński, SP w Drawinach, op. E. Bronisz
Kornelia Danielik, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Sadowska
Marysia Grupińska, SP nr 1 w Drezdenku, op. A. Zachciał
Nikola Żupańska, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Weissberg – Wojas
Oliwier Łysek, SP nr 3 w Drezdenku, op. B. Perzanowska
Patryk Obara, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Weissberg – Wojas
Roksana Dowgielewicz, SP w Starych Bielicach, op. E. Szmyd
Kategoria 3A – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI - PRACA PLASTYCZNA
Temat: „Leśnik gospodarzem lasu"
I miejsce
Natalia Mądrawska, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
II miejsce
Jacek Rybak, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
III miejsce
Martyna Wojtysiak, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Wyróżnienia:
Filip Zielony, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Jagoda Jerzy, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Jacek Kowalik, SP nr 1 w Drezdenku, op. E. Turostowska
Jakub Bogusz, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Kewin Cor, SP nr 1 w Drezdenku, op. E. Turostowska
Mateusz Frys, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Patrycja Peszel, SP nr 1 w Drezdenku, op. E. Turostowska
Roksana Bednarz, SP nr 1 w Drezdenku, op. E. Turostowska
Weronika Świderska, SP nr 3 w Drezdenku, op. A. Graś
Wiktoria Różańska, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Zofia Kucharska, SP nr 1 w Drezdenku, op. M. Kozubaj
Kategoria 3B – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV-VI WIERSZ
Temat: „Las i jego znaczenie dla ludzi"
Brak prac.
Kategoria 4A – MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA
Temat: „Leśnictwo i łowiectwo jako formy ochrony przyrody"
Brak prac.
Kategoria 4B – MŁODZIEŻ GIMNAZJALNA - FOTOGRAFIA
Temat: „Leśne pejzaże"
Brak prac.
Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się dnia 17 października 2016 r. o godz. 900 w Leśnym Centrum Przyrodniczo – Edukacyjnym w Nadleśnictwie Smolarz.
Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!
Organizatorzy