Lista aktualności Lista aktualności

Kolejny akt wandalizmu – jakim społeczeństwem jesteśmy ?

Tym razem celem wandala stało się miejsce postoju k. Starych Bielic przy drodze wojewódzkiej nr 174. Zniszczone zostały dwie tablice zamontowane w ubiegłym roku, a więc praktycznie nowe. Straty wyniosły ok. 950,00 zł.

Infrastruktura turystyczna jest tworzona i utrzymywana z myślą o społeczeństwie. Przez ostatnie lata Nadleśnictwo Smolarz włożyło sporo wysiłku i pieniędzy, aby wszystkie miejsca postoju, służące jako miejsca odpoczynku dla podróżujących drogami, odpowiadały standardom estetyki i bezpieczeństwa. Działania te są pozytywnie odbierane przez większość z nas, jednak coraz częściej (zdecydowanie za często) znajduje się ktoś, komu zniszczenie tego dobra sprawia przyjemność. Tablice i urządzenia podlegają wymianie i kosztownym naprawom, nie na skutek upływu czasu, co jest naturalnym czynnikiem, ale na skutek dewastacji człowieka. Wraca więc pytanie jak w tytule: jakim społeczeństwem jesteśmy ? Gdzie się podział szacunek dla ludzi i owoców ich pracy ?

A Ciebie wandalu prosimy: nadmiar energii wykorzystaj pożytecznie - idź na siłownię, pobiegaj w pięknych okolicznościach przyrody (których niestety chyba nie dostrzegasz),  porąb sąsiadce drewno albo zapytaj w Urzędzie Gminy, czy ktoś nie potrzebuje pomocy przy rozbiórce jakiegoś budynku.
Łącz przyjemne z pożytecznym!